Zpět Zpět

Návod

Návod
Zobrazit vše

Návod

Návod
Zobrazit vše

FAQ - často kladené otázky

FAQ - často kladené otázky
Zobrazit vše

Klid a ticho v kuchyni - luxus, do kterého se vyplatí investovat

Obsluha digestoře nebyla pro uživatele nikdy tak příjemná. Společnost Nortberg představuje naprosto inovativní systém Super Silent, díky kterému i při nejintenzivnějším provozu nebudete digestoř téměř vůbec slyšet.
Zjistit více
1 Střešní ventilátor
Přebírá roli tradičního ventilátoru, který v běžném systému pracuje těsně nad hlavami uživatelů, tj. v digestoři. Ventilátory Nortberg nabízejí ucelenou řadu bezporuchových a spolehlivých výrobků různých velikostí a výkonů přizpůsobených potřebám uživatelů.
2Průchod střechou
Umožňuje spojit revoluční systém v jeden ucelený, bezpečný a účinný celek. Průchod i barvu lze dokonale přizpůsobit každé střeše.
3Digestoř bez ventilátoru
Vzhled se nijak neliší od tradičních modelů, kterých je na trhu mnoho. Nabídka zahrnuje nástěnné, vestavné, stropní a ostrůvkové odsavače par. Všechny modely této řady lze vybavit systémem Super Silent.

Vaření a relaxace v super tiché kuchyni

Představujeme absolutní novinku na trhu, revoluční řešení odsávání kuchyně. Systém Super Silent zajišťuje naprosto diskrétní odstranění nežádoucích výparů bez zbytečného hluku tradičních digestoří.

Dokonale tichá kuchyně je možná díky kombinaci dvou komponentů - digestoř bez integrovaného ventilátoru v kombinaci se střešním ventilátorem. Můžete se tak nadobro rozloučit s nepříjemným hlukem a vařit bez nepříjemného hluku.
Zobrazit modely digestoří
vs
Běžná kuchyně
Tichý
O 40 % tišší provoz
Efektivní
Výkon nad 800m³/h
Ekologický
Nízká spotřeba energie
Kuchyňská digestoř
– tradiční řešení
Digestoř a ventilátor
na střeše – Tichá kuchyně

Nortberg Super Silent System


- Proč se to vyplatí?
 • Jedinečná metoda, která zaručuje maximální pohodlí.
 • Bezproblémová a velmi snadná instalace systému v každém rodinném domě. Tradiční digestoř lze taktéž povýšit na systém Super Silent.
 • Maximální účinnost zajištěná vynikajícím výkonem střešního ventilátoru.
 • Jednoduché ovládání systému - uživatel nepocítí žádný rozdíl ve způsobu aktivace větrání, protože digestoř a střešní ventilátor tvoří jeden celek.
 • Univerzální řešení, které lze přizpůsobit velikosti potrubí a jakémukoli typu střechy.

3 základní prvky tiché kuchyně

Digestoř bez ventilátoru
Vzhled se nijak neliší od tradičních modelů, kterých je na trhu mnoho. Nabídka zahrnuje nástěnné, vestavné, stropní a ostrůvkové odsavače par. Všechny modely této řady lze vybavit systémem Super Silent.
Průchod střechou
Umožňuje spojit revoluční systém v jeden ucelený, bezpečný a účinný celek. Průchod i barvu lze dokonale přizpůsobit každé střeše.
Střešní ventilátor
Přebírá roli tradičního ventilátoru, který v běžném systému pracuje těsně nad hlavami uživatelů, tj. v digestoři. Ventilátory Nortberg nabízejí ucelenou řadu bezporuchových a spolehlivých výrobků různých velikostí a výkonů přizpůsobených potřebám uživatelů.
Často kladené otázky
Více informací  
Montáž produktů Nortberg Super Silent
Více informací  
Nortberg Super Silent
- jak to funguje
Více informací  
Často kladené otázky
Když se rozhodnu pro systém Nortberg Super Silent, musím si hned vybrat digestoř?

Ne, není to nutné. Stačí zadat typ digestoře - zda se jedná o ostrůvkovou, komínovou, vestavnou nebo stropní. To je nezbytné pro výběr správného výkonu ventilátoru. Teprve poté se můžete rozhodnout pro konkrétní model.

Jaký by měl být průřez kabelu, který bude spojovat digestoř s ventilátorem?

Ideální průřez kabelu pro propojení digestoře s ventilátorem je 3x1,5 mm2.

 

Jak správně instalovat ventilační potrubí Nortberg Super Silent?

Nejprve věnujte pozornost průměru ventilačního potrubí. Nesmí být menší než 125 mm. Ideální průměr je 160 mm. Je důležité, aby se potrubí při instalaci nezkroutilo a vedlo od digestoře ke střešnímu ventilátoru co nejpříměji. Tam, kde se vyskytují záhyby, je důležité, aby přechody byly co nejmenší a ohyby byly zakulacené. Ostré úhly brání volnému proudění vzduchu a snižují účinnost systému.

Přemýšlím o instalaci systému Super Silent. Lze upgradovat stávající provedení?

Pokud se jedná o instalaci nového zařízení, je nejlepší koupit digestoř určenou pro systém Silent Kitchen, tj. bez vestavěného ventilátoru. Pokud chcete ponechat stávající zařízení, je nutné, aby bylo připojeno k samostatnému potrubí. Poté můžeme odstranit stávající ventilátor a nainstalovat externí ventilátor Nortberg Super Silent společně s ostatními součástmi (průchod střechou apod.). Ventilátor je regulován tyristorovým ovladačem, který lze rovněž u nás zakoupit.

Je střešní ventilátor dlouhodobým řešením? Jaká je jeho životnost?

Střešní ventilátor je skvělým řešením pro ty, kteří ocení inovativní řešení na dlouhou dobu. Životnost ventilátoru Nortberg je 15-20 let.

Lze digestoř se systémem Super Silent použít v bytových domech?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Vždy záleží na konkrétní situaci a možnostech dané bytové jednotky. Obecně platí, že každý byt by měl mít odtah řešen jednotlivě. Do bytů napojených na centrální potrubí nelze systémem Super Silent instalovat.

Instalace systému Nortberg Super Silent

Zárukou správného fungování systému Nortberg Super Silent je jeho správná instalace. Tento úkol by měl být svěřen odborníkovi, i když není přiliš složitý. 

Systém se skládá ze tří základních komponent: digestoře bez ventilátoru, střešního ventilátoru a ventilačního potrubí, které spojuje ostatní komponenty. Ventilátor i digestoř lze vybrat z rozsáhlého katalogu výrobků, nemusíte se tedy bát, že by byl výběr nějak omezený.

Aby systém Super Silent správně fungoval, musí být nejprve správně nainstalováno ventilační potrubí. Je třeba mít na paměti několik jednoduchých pravidel.

Nejprve věnujte pozornost průměru ventilačního potrubí. Nesmí být menší než 125 mm, ideální průměr je 160 mm. Důležité je, aby se potrubí při instalaci nezkroutilo a vedlo od digestoře k střešnímu ventilátoru co nejpříměji. Tam, kde se vyskytují záhyby, je důležité, aby přechody byly co nejmenší a ohyby zaoblené. Ostré úhly totiž brání volnému proudění vzduchu a snižují tak účinnost celého systému. Doporučená velikost kabelu spojujícího digestoř s ventilátorem je 3x1,5 mm.

Tichá kuchyně - nový standard kvality

Představujeme Vám inovativní a pohodlné řešení - systém Nortberg Super Silent. Žádná standardní digestoř se nemůže rovnat systému Super Silent, který nabízíme. Toto řešení si zamilovalo již mnoho zákazníků, a proto nastal čas zavést jej i v dalších domácnostech!

Systém Super Silent umožňuje téměř eliminovat hluk, který vydávají standardní digestoře. Jak to tedy funguje? Výpary nahromaděné v kuchyni jsou odváděny ventilačním potrubím skrze externí ventilátor. Stejnou práci, jakou vykonává klasická digestoř, tak v systému Super Silent přebírá externí ventilátor. V kuchyni tedy zůstane pouze digestoř a ovládání. 

Snížená hladina hluku není jedinou výhodou. Jak jistě tušíte, podtlak vytvořený po celé délce ventilačního potrubí znamená, že účinnost odsávání znečištěného vzduchu je podstatně vyšší než u standardního řešení. 

Velkou výhodou systému Super Silent je, že neomezuje výběr digestoře. Stále si můžete vybrat z různých modelů a přizpůsobit je svým potřebám. Systém Super Silent lze instalovat do nástěnných, vestavných, stropních i ostrůvkových digestoří. Podobná situace je i u střešního ventilátoru, nabízíme je v různých výkonových variantách a můžeme je sladit s barvou střešní krytiny. Celkový design zůstane vzájemně sladěný, systém se snadno instaluje a je velmi odolný.

Z široké nabídky ventilátorů doporučujeme zejména ventilátor NS. Jedná se o energeticky úsporný výrobek, který je ještě účinnější než standardní ventilátor. Spotřeba energie ventilátoru NS je až o 40-60 % nižší. 

Kontaktujte našeho poradce

Proč Nortberg?

 • Silent Home
  Rychlé
  a bezpečné odeslání
 • Silent Home
  Výrobek přímo
  od výrobce
 • Silent Home
  Garance
  kvality
 • Silent Home
  Zaruční i pozáruční
  servis